8.09.2009
Redakcja miesięcznika „Forum Akademickie” ogłasza po raz piąty konkurs na artykuł popularnonaukowy SKOMPLIKOWANE I PROSTE - MŁODZI UCZENI O SWOICH BADANIACH.Honorowy patronat nad konkursem objęła prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W konkursie mogą wziąć udział pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci, którzy nie ukończyli 35. roku życia.
8.09.2009
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji realizuje projekt "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy". Głównym celem projektu jest wsparcie oraz przygotowanie grupy osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności ruchowej do wejścia na rynek pracy oraz podjęcie lub kontynuowanie nauki.
8.09.2009
Kolejna edycja Konkursu o Nagrodę ABB, któremu patronują Dyrektor Centrum Badawczego ABB i Prezes Zarządu ABB Sp. z o.o. Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim.
8.09.2009
W czwartek 17 września w godzinach 9.00-12.00 w Centrum Informacji Biznesowej i Europejskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1, sala 256) odbędą się zajęcia aktywizacyjne z cyklu „Planowanie kariery zawodowej”.
25.08.2009
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza wolontariuszy do pomocy przy organizacji „Małopolskiej Nocy Naukowców 2009” w dniu 25 września 2009 r.„Noc Naukowców” jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach 7. Programu Ramowego Wspólnoty Europejskiej. W ubiegłym roku „Noc Naukowców” w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu zgromadziła około 15 000 osób.