UNIWERSYTET KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
W KRAKOWIE

BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Nasze narzędzia (testy, ćwiczenia) Doradcy zawodowi
drukuj drukuj

Doradcy zawodowi

Konsultacje w ramach doradztwa zawodowego oraz testy predyspozycji zawodowych odbywają się osobiście w Biurze Karier i Współpracy z Absolwentami p. 19 (parter) w Budynku Głównym Uczelni przy ul. Podchorążych 2 oraz w formie online poprzez Microsoft Teams. Przed spotkaniem prosimy o wypełnienie formularza (strona główna - klikając w baner) oraz pisząc na maila: kariery@up.krakow.pl

Wszystkich studentów i absolwentów UP, zainteresowanych spotkaniem prosimy o umówienie terminu drogą mailową: kariery@up.krakow.pl

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-16.00. Istnieje też możliwość spotkania w innych godzinach, po wcześniejszym ustaleniu terminu z doradcą zawodowym.

DORADCA ZAWODOWY to osoba towarzysząca w planowaniu kariery, udzielająca pomocy na poszczególnych etapach realizacji planu działań.
Narzędzia wykorzystywane w doradztwie: rozmowa doradcza, ćwiczenia, testy i kwestionariusze.

Przykładowa tematyka spotkań indywidualnych z doradcą zawodowym:

NASI DORADCY ZAWODOWI:

mgr Natalia Zaklikiewicz


Z wykształcenia, doświadczenia i zamiłowania doradca zawodowy. Ukończyła studia magisterskie z poradnictwa edukacyjno-zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi a także 1,5 roczne Studium Dziennikarskie.

Od 2013 roku związana z branżą doradztwa zawodowego/HR. Posiada doświadczenie jako konsultant rynku pracy w firmie zajmującej się outplacementem, następnie ponad 8 lat jako doradca zawodowy i trener zatrudnienia wspieranego w organizacji świadczącej wsparcie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym (osobami z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnym, wychodzącym z kryzysu bezdomności, uzależnionym) w powrocie na rynek pracy.

Ukończyła kilkadziesiąt szkoleń z zakresu treningu umiejętności miękkich. Nabyła uprawnienia z pracy metodą Dialogu Motywującego, ukończyła Kurs Komunikacji Empatycznej (NVC) oraz Coaching kariery i jobcoaching. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.

Posiada uprawnienia do pracy narzędziem "Psychometryczna Analiza Osobowości My Personality Skills", diagnozującym potencjał i zasoby osobiste w kontekście rozwoju społecznego i zawodowego, które wykorzystuje w pracy ze studentami.

Do obszaru jej zainteresowań należy szeroko pojęta tematyka rozwoju osobistego, głównie motywacji, wystąpień publicznych i zarządzania czasem. Przeprowadziła dotychczas kilkadziesiąt godzin warsztatowych dla różnych grup klientów. W swojej pracy stawia na ciekawość i indywidualne podejście do każdego człowieka, aby zainspirować do poszukiwania swojej drogi zawodowej i zmotywować do działania.

Linkedin:

https://www.linkedin.com/in/natalia-zaklikiewicz-n%C3%B3%C5%BCka-97706675

 

e-mail: natalia.zaklikiewicz@up.krakow.pl, kariery@up.krakow.pl

 

mgr Iwona Czaja

 

Jest absolwentką Pedagogiki pracy Uniwersytetu Rzeszowskiego, posiada doświadczenie m. in. na stanowisku: doradcy zawodowego, job craftera, czy specjalisty ds. szkoleń.  Do tej pory zajmowała się przede wszystkim prowadzeniem konsultacji zawodowych, rekrutacją i pracami administracyjno-biurowymi.

Podczas pracy jako doradca zawodowy udzielała wsparcia studentom i osobom z niepełnosprawnościami z różnych grup wiekowych. Zakres tematyczny konsultacji dotyczył zagadnień ogólnie pojętego rynku pracy, tworzenia Indywidualnych Planów Działań, weryfikacji poprawności dokumentów aplikacyjnych, bądź przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych. W międzyczasie podnosiła swoje kompetencje poprzez udział w różnych szkoleniach i webinarach, nabyła m. in. uprawnienia do diagnozowania narzędziem: "Psychometryczna Analiza Osobowości My Personality Skills".

Interesuje się branżą HR, a zwłaszcza odpowiednim przygotowaniem kandydata do procesów rekrutacyjnych. W swojej pracy kieruje się szacunkiem do indywidualności klienta oraz zaangażowaniem w powierzone obowiązki.


e-mail: iwona.czaja@up.krakow.pl, kariery@up.krakow.pl

 

 

                                                                      
  Projekt "UProgu Kariery" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego