20.10.2009
Akademia Młodych Dyplomatów (AMD) to program przygotowujący studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji do polskiej służby zagranicznej, polskiej służby cywilnej oraz instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych.Studenci rocznego programu AMD mają okazję zapoznać się zarówno z procedurą konkursową obowiązującą w poszczególnych instytucjach, jak i z praktycznym wymiarem pracy w wybranych przez siebie zawodach.
20.10.2009
Już 19 października br. rusza ogólnopolska kampania społeczna na rzecz mobilności organizowana przez Narodową Agencję Programu „Uczenie się przez całe życie” – Erasmus (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji), która jest odpowiedzialna za koordynację programu Erasmus w Polsce. W ciągu niecałych dwóch miesięcy w sześciu polskich miastach odbędą się debaty, podczas których przedstawiciele Narodowej Agencji i zaproszeni eksperci będą dyskutować ze studentami na temat jakości wymian studenckich prowadzonych obecnie przez polskie uczelnie wyższe, omawiać istniejące problemy i szukać dla nich rozwiązań. Jednym z głównych zagadnień poruszanych na tych spotkaniach będą prawa i obowiązki studentów oraz uczelni wynikające z udziału w programie Erasmus.
16.10.2009
Poznaj możliwości rozwoju zawodowego. Przyjdź na Targi Pracy UEK!Targi Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w KrakowieSzukasz pracy, praktyki, stażu? Chcesz poznać swoje kompetencje zawodowe i odpowiadające im aktualne oferty pracy? Już pracujesz, ale nie wiesz, jak zaplanować ścieżkę dalszej kariery zawodowej? Jeśli choć na jedno z ww. pytań odpowiedziałeś tak – nie może Cię zabraknąć na Targach Pracy, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
15.10.2009
Targi Pracy - 27 października 2009Targi odbędą się w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 35, w godz. 10-17.Targi Kariery skierowane są do studentów i absolwentów wszystkich uczelni Krakowa i okolic. Wystawcy Targów Kariery, reprezentują różne branże, poszukując studentów do pracy czy na praktyki każdej specjalności. Nasze targi pracy skupiają najlepsze firmy, oferujące pracę i praktyki oraz programy umożliwiające studentom i absolwentom podjęcie wyzwań zawodowych.
15.10.2009
Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej zaprasza studentów uczelni Małopolskich do udziału w kolejnej edycji projektu z cyklu „Nie wyjeżdżaj – Graj strategicznie”. W I edycji projektu „Nie wyjeżdżaj – skorzystaj z pieniędzy europejskich w Małopolsce” wzięło udział ok. 250 studentów. Aktualnie realizowany projekt przewiduje m.in warsztaty z zakresu tworzenia projektów finansowanych z funduszy europejskich, kursy e-learningowe poprzez platformę internetową www.fundusze.edu.pl oraz udział w strategicznej grze terenowej z nagrodami. Wszystkie działania prowadzone w ramach projektu są nieodpłatne.