UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

KARIERY STUDENCKIE, DORADCY ZAWODOWI

Strona główna STUDENT / ABSOLWENT Wolontariat
drukuj drukuj

Wolontariat

Eurodesk - wolontariat

Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu "Erasmus+".

Eurodesk to międzynarodowa sieć działająca w 36 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 60 w sieci Eurodesk Polska.

Eurodesk to błyskawiczna informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. A tym samym i nasze.

wolontariat

________________________________________________________________________________________________

Studencie, gdziekolwiek jesteś, możesz pomóc. 

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie potrzebują wolontariuszy. Bez nich pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i setek potrzebujących dzieci. Możesz pomóc tam, gdzie właśnie jesteś. 

Twoja uczelnia wprowadziła zajęcia zdalne i postanowiłeś kontynuować naukę z domu rodzinnego? Z innego miejsca? Tam też są ludzie, którzy nas potrzebują.  

Dołączając do wolontariatu w Szlachetnej PACZCE możesz pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom z okolicy. Z kolei w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, wesprzesz dzieci z niską samooceną i brakiem wiary w siebie, spotykając się z nimi online i pomagając pokonać dotychczasowe trudności. 

Pilnie poszukujemy ponad 2856 Wolontariuszy Szlachetnej Paczki i 389 Wolontariuszy Akademii Przyszłości. Bez Wolontariuszy tysiące rodzin i dzieci zostaną bez pomocy. Zgłoś się na www.superw.pl i pomóż tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Liczy się każde zgłoszenie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze.  

zostań superW
https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/artykuly-wolontariat/wolontariat-studencki-w-polsce/


Apel ZNP - pomoc charytatywna

Okręg małopolski ZNP zwraca się z apelem do studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - potrzebujemy umysłów matematycznych, fizycznych, chemicznych, język angielski (inne specjalności być może za chwilę też okażą się potrzebne) do organizowanej przez nas charytatywnej pomocy w nauce dla dzieci medyków z pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Wspomóżcie w tych działaniach już pracujących w tej akcji naszych nauczycieli! Jakkolwiek to nie zabrzmi - praktyka w zdalnym nauczaniu może się jeszcze przydać...

Zgłoszenia przysyłajcie na adres znpdlamedykow@znp.edu.pl

Skontaktujemy Was z potrzebującymi odrobiny wsparcia. Sposoby kontaktu z uczniem ustalicie wg Waszych i zainteresowanych - możliwości i potrzeb.


Fundacja Jim Poszukuje wolontariuszy

Pomóż zapewnić ochronę dzieciom z autyzmem i ich rodzinom, zrób coś dobrego dla tych, którzy bez pomocy sobie nie poradzą. Trudno im zachować bezpieczny dystans. Z dnia na dzień zmienić rutynę mycia rąk. Jak wytłumaczyć im, że nie wolno dotykać twarzy? Że nie mogą teraz chodzić do szkoły albo na terapię. Czas kwarantanny jest dla nich szczególnie trudny. A przewlekły stres z powodu autyzmu, to obniżona odporność. 
Dowiedz się, jak możesz im pomóc

Skontaktuj się z nami: pomagam@jim.org


Roczny Wolontariat w Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Wolontariat rozpoczyna się 1 września 2020 r. 
Czas nadsyłania zgłoszeń to 27 kwietnia.

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 27 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

Szukamy osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie można ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym.

Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji PolskoNiemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt! Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi będziesz mógł/mogła wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli Ci zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będziesz mógł/mogła planować swój dalszy rozwój 1 zawodowy i osobisty z innej perspektywy. Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji poznasz to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

⦁ zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
⦁ będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwracamy koszty dojazdów),
⦁ otrzymasz kieszonkowe w wysokości 450 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
⦁ będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie,
⦁ będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ z Drezna.

Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu. Zespół, do którego dołączysz jest międzynarodowy. W pracy posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Będąc z nami, możesz liczyć na wsparcie zarówno ze strony swojego mentora, jak i innych współpracowników.

Jak wygląda wolontariat z perspektywy naszych wolontariuszy? Zobacz sam: https://www.youtube.com/watch?v=M4c3sfhGVLI 

Jak wolontariat, to na SZCZYCIE! - zaproszenie do współtworzenia Kongresu Open Eyes Economy Summit 5

 

Zapraszamy do zaangażowania w wolontariat podczas organizacji międzynarodowego kongresu ekonomii wartości, czyli Open Eyes Economy Summit! Ten wyjątkowy dwudniowy szczyt odbędzie się już po raz piąty w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie w dniach 17-18 listopada 2020r, a Ty masz okazję, aby wspiąć się na niego razem z nami!

Podczas każdej z czterech edycji Open Eyes Economy Summit nasi Wolontariusze udowodnili nam jak wielką są siłą i pokazali co to znaczy pracować w zgranym zespole. W ogromnej mierze to dzięki nim OEES był tak udanym przedsięwzięciem. Liczymy na to, że i w tym roku zechcecie nas wesprzeć i razem z nami współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie! Jeśli chciałbyś/chciałabyś:
– wspólnie z nami tworzyć OEES 5
– doświadczyć w praktyce, jak wygląda organizacja międzynarodowego wydarzenia i praca zespołowa
– pomóc zorganizować z odpowiednim wyprzedzeniem wszystko co zobaczymy 17-18.11.2020 w ICE
– pomóc w obsłudze Uczestników, Gości specjalnych oraz obiektu w czasie trwania Kongresu
– pomóc nad czuwaniu nad przebiegiem obrad i przepływem osób w salach konferencyjnych
– pomóc w obsłudze recepcji Kongresowej (wydawaniu identyfikatorów i udzielaniu informacji)
– pomóc w montażu w ICE w dniu poprzedzającym wydarzenie
– wesprzeć zespół w bieżących pracach organizacyjnych … to ta oferta jest dla Ciebie!

Oferujemy:
Umowę o współpracy wolontariackiej
Opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań
Szkolenie z pierwszej pomocy
Zaświadczenia o odbytym wolontariacie

Mile widziane:
Zdolności organizacyjne
Znajomość języków obcych Chęć współpracy w zespole
Wymagana dyspozycyjność w czasie trwania Kongresu: 2 pełne dni 17 i 18 listopada 2020 oraz 16 listopada (wdrożenie w ICE). Mamy możliwość wystawienia stosownych zaświadczeń w celu usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach w tych dniach. Zapewniamy też wyżywienie dla Wolontariuszy w każdym z 3 dni zaangażowania.

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: wolontariat@oees.pl

 

 

Poszukiwany wolontariusz/wolontariuszka do pracy w Przedszkolu Samorządowym nr 175 w Krakowie. Osoba lubiąca dzieci, energiczna, która kształci się w kierunku pedagogicznym lub ma takie wykształcenie. Praca w grupie przedszkolnej, w zerówce - głównie pomoc w zajęciach dydaktycznych, ruchowych itp.  Więcej informacji hyjan@poczta.fm

 

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pilnie poszukuje wolontariuszy do wsparcia przy liczeniu głosów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Osoby te przez okres ok. 3 tygodni będą  wprowadzać głosy do systemu w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Rozpoczęcie wprowadzania głosów zaplanowane zostało od 12 października br.

 

Miejsce pracy: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, Kraków.

Jedyne wymagania postawione kandydatom to sprawna obsługa komputera oraz dyspozycyjność od 12.10 br.

 

Deklarację o chęci pomocy proszę przesyłać na maila: Katarzyna.Maslowska@umwm.pl