BIURO KARIER I WSPÓŁPRACY Z ABSOLWENTAMI

Strona główna Aktualności 5 książek o pamięci, których lepiej nie zapomnieć
drukuj drukuj

Aktualności

5 książek o pamięci, których lepiej nie zapomnieć
3.03.2021

5 książek o pamięci, których lepiej nie zapomnieć

Chcesz dowiedzieć się więcej o pamięci? A może planujesz ją mocno przećwiczyć? Przeczytanie kilku książek z pewnością pomoże Ci osiągnąć ten cel. Przedstawiamy Wam poniżej naszą listę 5 książek, o których lepiej pamiętać, gdy chcesz mieć lepszą kontrolę nad swoją pamięcią.

Pamięć i zapominanie
To podstawa, jeśli chcecie dowiedzieć się wszystkich najważniejszych faktów o pamięci. Na jej łamach John Henderson odpowie na pytania: jak poprawić funkcjonowanie pamięci, w jaki sposób zapamiętujemy informacje, gdzie są przechowywane nasze wspomnienia i dlaczego w ogóle zapominamy. Zagadnienia podane są w sposób przyswajalny – znajdziecie tam wyjaśnienia związane z terminologią, a także mnóstwo teorii popartych badaniami. Książka dostępna w naszej bibliotece.

Poznaj trzy fakty o pamięci, które warto znać>>>

Pamięć doskonała
Wydawnictwo Reader’s Digest wydało książkę sporych rozmiarów, w której nie tylko znajdziecie teorię, ale też – a właściwie zwłaszcza – mnóstwo ćwiczeń zwiększających koncentrację, logiczne myślenie i zapamiętywanie. Nawet codzienne rozwiązywanie jednego zadania przynosi rezultaty. Książka jest naprawdę obszerna, ćwiczeń jest sporo, także szybko się jej nie pozbędziecie.

Mózg Emocjonalny
Joseph LeDoux zaprasza Was w świat pełen emocji. Zajrzycie wspólnie do niejednego mózgu i dowiecie się, jakie zachodzą w nim zmiany, gdy odczuwamy smutek czy radość. Książka odpowiada, skąd się biorą emocje i czy zwierzęta też je mają? Dlaczego ta pozycja pojawia się na liście związanej z pamięcią? Ponieważ jedno mocno wiąże się z drugim. I o tym też poczytacie w tej książce. Dostępna w naszej bibliotece.

Dobra pamięć, zła pamięć
To pozycja z naszego podwórka. Ewa Woydyłło to znana psycholog, która w profesjonalny sposób opisuje dwa rodzaje pamięci. Jedną z nich trzeba pielęgnować, z kolei przy drugiej warto się nauczyć, jak zapominać. Jest to bardzo ciekawe spojrzenie na funkcjonowanie naszego mózgu. Nad sprawami pamięci pochylają się goście: Anna Dodziuk (psychoterapeutka, podpowiada, jak radzić sobie z winą i wstydem), Małgorzata Sieczkowska (psychoterapeutka, radzi na temat leczenia traum), Jerzy Korzewski (psycholog kliniczny, mówi o roli hipnozy w docieraniu do prawdy o sobie) oraz Wiktor Osiatyński (prawnik, zwraca uwagę na relacji praca nad pamięcią a rozwój osobisty). Książka jest dostępna w naszej bibliotece.

Pamięć: trening interaktywny
Kolejna polska książka autorstwa Marka Szurawskiego. Lekka, napisana bardzo żywym językiem, posiada mnóstwo ćwiczeń do trenowania własnej pamięci. Krok po kroku rozpisano wskazówki, jak najlepiej uczyć się – przyswajać i zapamiętywać. Posiada mnóstwo przykładów, które ułatwiają zrozumienie mechanizmów stojących za zapamiętywaniem. Również dostępna w naszej bibliotece.

To oczywiście nie wszystkie książki dostępne na rynku. Coraz więcej osób zauważyło u siebie potrzebę lepszego kontrolowania własnej pamięci. Pojawia się mnóstwo badań związanych z tym tematem, wydaje się też nowe publikacje. Jeśli także chcecie dowiedzieć się więcej o pamięci, zapraszamy na nasze szkolenie>>> Pierwsza część będzie dotyczyć teorii, podczas drugiej z kolei sprawdzicie możliwości swojej pamięci i poznacie metody na jej zwiększenie.

Wróć do Aktualności