UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

KARIERY STUDENCKIE, DORADCY ZAWODOWI

Strona główna Aktualności Relacja z Targów Pracy „Wybierz lepszy start w przyszłość” 2019
drukuj drukuj

Aktualności

Relacja z Targów Pracy „Wybierz lepszy start w przyszłość” 2019
29.03.2019

Relacja z Targów Pracy „Wybierz lepszy start w przyszłość” 2019

Targi Pracy Wybierz lepszy start w przyszłość to duże wydarzenie organizowane przez Akademickie Biuro Karier i Niezależne Zrzeszenie Studentów cieszące się coraz większą popularnością.

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło trzydzieści pięć organizacji z różnych branż: IT, outsourcingu, consultingu, fintech, doradztwa technicznego oraz branży edukacyjnej. W gronie wystawców znalazły się m.in. takie organizacje jak: Ecolab, IBM, State Street, Grupa ATERIMA, Capgemini, Capita, innogy Business Services Polska, Fundacja Sustinae, Alexander Mann Solutions, Revolut i wiele innych. CV pointy konsultacyjno-doradcze Akademickiego Biura Karier i Wojewódzkiego Urzędu Pracy pełne były studentów, którzy najczęściej zgłaszali się z pytaniami dotyczącymi praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy podczas studiów. Pracownicy Biura Współpracy Międzynarodowej udzielali informacji na temat możliwości zagranicznych praktyk w przedsiębiorstwach i organizacjach działających w krajach UE w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy mieli szansę rozmawiać bezpośrednio z rekruterami i przedstawicielami działów HR, aby omówić, jakiego rodzaju umiejętności i kwalifikacji będą wymagać, jeśli zdecydują się na aplikowanie na konkretne stanowisko w przyszłości. Można było również poprosić pracodawcę, aby przejrzał CV i wyraził swoją opinię na temat tego, co należy uwzględnić lub usunąć, aby je udoskonalić. Równocześnie z prezentacjami firm wystawienniczych studenci brali udział w warsztatach przygotowanych przez Instytut Prawa Administracji i Ekonomii z zakresu kreowania koncepcji biznesowych i opracowywania modelu biznesowego. Można było również posłuchać o dobrych praktykach w tym obszarze. Na Targach nie zabrakło również punktu z profesjonalnym zdjęciem do CV, jak również dodatkowych atrakcji w postaci kuponów zniżkowych, konkursów z cennymi nagrodami czy kulinarnych dodatków.

Tegoroczne Targi Pracy UP nie tylko cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych studentów i absolwentów krakowskich uczelni, ale również zostały bardzo wysoko i pozytywnie ocenione przez biorących w niej udział wystawców. To co podkreślali pracodawcy to nie tylko dobra organizacja, ale też łatwy i przyjazny kontakt ze studentami, którzy w odróżnieniu od innych tego typu wydarzeń zainteresowani byli przede wszystkim ofertą praktyk i pracy, a nie tylko rozdawanymi gadżetami. To czego wg pracodawców wciąż brakuje to większe zaangażowanie studentów w postaci przygotowanych CV, które można było wczoraj pozostawić na stoiskach.

Tym studentom, którzy nie zdążyli dotrzeć na nasze Targi Pracy, a chcieliby dopracować własne CV przypominamy o takiej możliwości, jak również konsultacjach indywidualnych z Doradcami Zawodowymi w Akademickim Biurze Karier.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym we współorganizację naszego wydarzenia, zachęcamy do śledzenia naszych szkoleń i zapraszamy już na kolejną edycję za rok.

Relacja fotograficzna >>>

 


 

 

       
          

fot. Grzegorz Wajda 

 

fot. pracownicy ABK

Wróć do Aktualności